top of page
Szukaj

XX Turniej Oware MSO

Dramat, który rozegrał się podczas XX turnieju MSO Oware, sprawił, że był on równie ekscytujący i udany, jak zeszłoroczny turniej. Odbyło się ono w sobotę 21 sierpnia 2021 r. od 14:30 GMT, jako część XV roster of mind sports, drugich, które zostaną zorganizowane online na platformie playok. W przeciwieństwie do zeszłego roku turniej ten był rozgrywany w 9 rundach Swiss System, które trwały 2,5 godziny. To był prawdziwy test sprawności umysłowej i wytrzymałości.

Spośród 100 zarejestrowanych graczy 68 graczy z 26 krajów (Afrika 5, Aisa 6, Europa 12 i Ameryka 2) dokonało rejestracji, aby rywalizować o tytuł turnieju. Po raz kolejny nowi gracze lub gracze nie zaznajomieni z graniem w turniejach na platformie playok padli ofiarą, że nie zdążyli na czas na arenę turniejową w celu sparowania. Co najmniej 7 graczy utrzymało się i ostatecznie zostało obserwatorami z krajów, które nie miały reprezentacji: Ghany, Togo i Ukrainy.

Rejestracja rozpoczęła się 15 minut przed czasem rozpoczęcia, a gracze, którzy mieli trudności, gorączkowo szukali pomocy przy rejestracji. Niektórzy gracze pomylili się w czasie z powodu różnicy czasu i jako obserwatorzy znaleźli się dopiero godzinę później. Niektórzy pomylili salę gry Ashanti z areną turniejową. Szkoda, że ​​wezmą udział w kolejnej edycji w przyszłym roku.

Komentarz do transmisji na żywo dostarczyli Seth Bonti-Asamoah i Glenda Trew z Oware Society oraz menedżerowie turnieju tego turnieju MSO. Przed rozpoczęciem turnieju przewidzieliśmy na podstawie rankingu graczy na playok i poziomie gry, że wygra Johnson Adeoye z Nigerii (złoto), z Seunem Aiyedunem jako wicemistrzem (srebrnym) i Amidou Fousseni z Beninu (brązowym). ). Jak bardzo się myliliśmy, ale nie daleko.

Pary w pierwszej rundzie jak zwykle były przypadkowym wydarzeniem, które zapoczątkowało turniej. Nie było zaskakujących par. Piękno tych mistrzostw i turniejów online polega na tym, że gracze o niższych rangach mają szansę zostać sparowani z graczami o wyższych rangach (arcymistrz i mistrz). Niespodzianką parą rankingową w pierwszej rundzie był prawdopodobnie Harrison Kyagaba z Ugandy i Akash Shah (brązowy medalista MSO Oware z 2018 roku).

Ten turniej, jak się okazało, był pełen dramatów i niepokojów. To nie poszło dobrze dla kilku graczy, zaczynając od arcymistrza: Roberta Mensah z Ghany, który nie był w stanie zdążyć na turniejową arenę na czas, ale ostatecznie zrobił to jako obserwator. Arcymistrzowi Aiyedun Seunowi, który zaginął i przegrał mecz w trzeciej rundzie, ponieważ opuścił arenę turniejową do pokoju Ashanti, myląc to z pokojem turniejowym. Przegrał również mecz 6. rundy ze zwycięzcą Amidou Fousseni z Beninu, nie wykonując ani jednego ruchu i nie mając czasu, ponieważ myliliśmy się, co robić. Aiyedun Seun jednak odkupił się, rysując ze swoim rodakiem, który zajął drugie miejsce, Johnson Adeoye z Nigerii.

Na tym nie wszystko się skończyło, Johnson Adeoye poniósł na czas porażkę z Harrison Kyagaba z Ugandy, po raz drugi dokonał tego wyczynu, pierwszy w towarzyskim meczu w pokoju Ashanti w tym samym tygodniu. W przedostatniej rundzie mistrz Amidou Fousseni został pokonany w porywającym pojedynku z faworytem Johnsonem Adeoye.

Ubiegłoroczny mistrz i wicemistrz Yernur Mereshev i Serik Aktayev obaj z Kazachstanu starają się jak mogą i na pewno podjęli walkę, aby nie powtórzyć ubiegłorocznego występu. Lepiej wypadł Serik Aktayev, który zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Ubiegłoroczny mistrz Yernur Mereshev zajął 7. miejsce.

Dobrze wypadły zawodniczki, w których wzięło udział w sumie 16 zawodniczek. Najwyżej sklasyfikowany zawodnik Aiturgan Mastabek z Kirgistanu uplasował się tuż za medalowymi pozycjami na 4 miejscu. Hana Kotinova z Czech spisała się dobrze, zajmując 17. miejsce, jednocześnie rywalizując w innym turnieju MSO.

Dumni byli też juniorzy. Daniel Cifuentes z Kolumbii, Młodzieżowy XX Mistrz MSO Oware (Złoty Medalista) zajął 18. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wicemistrz w kategorii juniorów (srebrny medalista) Dalton Kukeera z Ugandy zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi wicemistrz (brązowy medalista Yujin Kwak z Korei Południowej zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej).

W środkowych rankingach nie było niespodzianek Akash Shah (aks18) Brązowy Medalista 2018 z Wielkiej Brytanii miał obskurne pierwsze trzy rundy. Przegrana z Sahoudatou Tegnami z Beninu i remis z abdu256. Niższe stopnie były zdominowane przez jasnoniebieskich i zielonych graczy, którzy nie są stałymi bywalcami pokoju Ashanti. Wielu z nich to mistrzowie, niektórzy z ubiegłorocznej edycji. To była mile widziana strona, aby zobaczyć ich powrót do rywalizacji w tegorocznej edycji.

To była fascynująca rywalizacja. Wszystkie wzloty i upadki oraz wpadki przyczyniły się do tego, że był to ekscytujący turniej. Wielu graczy było poobijanych psychicznie i posiniaczonych, ale lepiej z powodu nauki. Uczestników należy pochwalić za sprawność umysłową i wytrzymałość, którą wykazali w ciągu około dwóch i pół godziny Turniej trwał.